31 Leden

Páťáci čtou prvňáčkům

Ve středu 15.1.2014 ve škole proběhla akce, kterou pro naše prvňáčky připravili žáci pátých tříd. Bylo to velmi příjemné setkání, při kterém páťáci prvňáčkům přinesli ukázat knížky, které měli nejraději, když ještě také byli malými a teprve začínajícími školáky.

Připravili si i krátká povídání o knížkách a otázky na téma kniha, kterými zapojili menší spolužáky do zajímavých debat. Prvňáčci také zjistili, jak pěkně umí jejich kamarádi číst a jistě to pro ně bylo i velmi motivující. Nakonec nakreslili i mnoho pěkných obrázků, jako ilustrace k přečteným knížkám.

Velmi se těšíme na další setkání.

Fotodokumentaci z akce naleznete ZDE.

Ohlasy z prvních tříd:

Jonáš Cingr  1.A: „Moc se mi líbilo, jak páťáci dobře čtou.“

Kristýnka  Emanuelová  1.A: „Mně se líbilo, když nám páťáci četli a když jsme si mohli prohlížet knížky. Nejvíc se mi líbila knížka Kuky se vrací.“

Andulka Sommerová  1.C: „Moc se mi líbilo losování, kterou knížku nám budou páťáci číst.“

Terezka Priskinová  1.C: „Líbilo se mi, že nám páťáci četli krásné knihy.“

Eliška Pavlová  1.B: „Mně se líbila knížka O třech prasátkách. Líbilo se mi to, protože těm prasátkům vlk bořil domek.“

Kačka Kolmanová  1.B: „Mně se to líbilo, seděli jsme v kroužku a páťáci nám četli.“