základní škola Praha – Kolovraty

Mgr. Jitka Pasková

jpaskova@zskolovraty.cz

 

1. 8.00 – 8.45 2. 8.55 – 9.40 3. 10.00 – 10.45 4. 10.55 – 11.40 5. 11.50 – 12.35 6. 12.40 – 13.25
Pondělí Aj KD Cj M Cj
Úterý M Cj Pr Aj Cj  
Středa M Cj Cj Pc Vv  
Čtvrtek Aj Cj M Pr Hv  
Pátek M Cj Tv Tv  

 

Zapojení naší školy do projektu charitativní organizace Mary’s Meals s názvem Batůžkový projekt (více na stránkách školy). Za naši třídu posláno 9 batohů.

 

ČERVEN

9.6. Sněhová královna, divadlo Minor,  www.minor.cz

22.6. Společné bubnování 6, Jurta

 

KVĚTEN

6.5. Společné bubnování 5,  Jurta

 

DUBEN

22.4. Společné bubnování 4,  Jurta

 

BŘEZEN

11.3. Společné bubnování 3, Jurta

18.3. „Průvodce mladého člověka orchestrem“,  www.fok.cz

 

ÚNOR

10.2. Společné bubnování 2, Jurta

19.2. Planetárium „Vesmír kolem nás“,  www.planetarium.cz

 

LEDEN

15.1. Společné bubnování 1, Jurta,  www.bubnujeme.cz

 

PROSINEC

2.12. Koncert u Boudů

10.12. Výlet na zámek Stránov – „Vánoce na zámku“

 

LISTOPAD

1.11. Ředitelské volno

4. – 11.11. Sběr papíru

 

ŘÍJEN

30.9. – 7.10. Sběr papíru

9.10. Volby do školské rady pro zákonné zástupce, 14:00-18:00 na Mírové

24.10. Beseda s městskou policií na téma Šikana

28.10. Státní svátek

29.-30.10. Podzimní prázdniny

31.10. Ředitelské volno

 

ZÁŘÍ

Plavecký výcvik od 6. 9. 2019 – 24. 1. 2020. Jde o běžnou součást TV.

Účast povinná, uvolnění pouze na základě lékařského potvrzení.

9. – 16.9. Sběr papíru

10.9. Třídní schůzky od 17 hodin. Prosím o účast.

12.9. Společné bubnování – cena 50,-Kč (do 6.9.)

Do 30.9.2019 možnost registrace žáků na Logickou olympiádu, více na stránkách školy

 

Seznam pomůcek do 3. třídy:

Penál: 2x pero, 2x tužka č.2, 1x tužka č.3  nebo mikrotužka, 1x tužka č.1, pastelky, zvýrazňovač, guma, ořezávátko, pravítko (krátké), nůžky (ne s kulatou špičkou)

Na geometrii – pravoúhlý trojúhelník s ryskou, pravítko (30 cm)

Kufřík na VV: vodovky, temperové barvy sada 10 ks, paleta, kulaté i ploché štětce (č. 6 a č. 12, může být více velikostí), kelímek, hadřík, igelit na lavici, zástěra nebo stará košile/tričko, voskovky, fixy, permanentní fix černý,  černá tuš, modelína, lepidlo (tuhé v tyčince), suché umělecké křídy (ne školní na tabuli, stačí balení po 12)
Lze použít i zachovalé pomůcky z 2. třídy.

čtvrtky A4 (20 ks), A3 (10 ks), sada barevných papírů

V látkové tašce/sáčku na TV (od 2. pololetí): sálová obuv se světlou podrážkou, tepláky/ kraťasy, tričko, malý míček, švihadlo

Šatna: pevné přezůvky v textilním sáčku na zavěšení (NE PANTOFLE)

Třída: krabičku papírových kapesníků (vytahovací)

Box na portfolia z 1. třídy

VŠE PROSÍM PODEPSANÉ!

Žákovská knížka – průsvitný, čirý obal bez potisků!

Obaly na školní sešity a na učebnice (školní sešity koupím v září z třídního fondu)

 

Zajímavé odkazy:

www.skolakov.eu

www.rysava.websnadno.cz

www.matika.in

www.gramar.in

https://www.zlatka.in/cs/

https://www.onlinecviceni.cz/ – registrace

 

Seznam doporučené literatury:

ANDERSEN, Hans Christian – Pohádky

AŠKENAZY, Ludvík – Putování za švestkovou vůní

BARRIE, James Matthew – Petr Pan (může být i „Disney“ verze )

BAUM, Lyman Frank – Čaroděj ze země Oz

BLATNÝ, Ivan – Jedna, dvě, tři, čtyři, pět

BOND, Michael – Medvídek Paddington

BONSELS, Waldemar – Dobrodružství včelky Máji

BRUKNER, Josef – Obrazárna. Všelijaké malování ke čtení a ke koukání

BŘEZINOVÁ, Ivona – Začarovaná třída, Lentilka pro dědu Edu

BULYČOV, Kir – Alenka z planety Země

CARROLL, Lewis – Alenka v kraji divů a za zrcadlem

COLLODI, Carlo – Pinocchiova dobrodružství

ČAPEK, Karel – Devatero pohádek

ČERNÝ J., ZÁTKA P., ADLA Z. – Obrázky z českých dějin a pověstí (komiks)

ČTVRTEK, Václav – Rumcajs

ČUKOVSKIJ, Korněj – Doktor Bolíto

DAHL, Roald – Karlík a továrna na čokoládu

DOSKOČILOVÁ, Hana – Diogenés v sudu

DRDA, Jan – České pohádky

DRIJVEROVÁ, Martina – Pohádky z celého světa

ENDE, Michael – Děvčátko Momo a ukradený čas

FISCHEROVÁ, Daniela – Duhové pohádky

FISCHEROVÁ, Viola – O Dorotce a psovi Ukšukovi

FRYNTA, Emanuel – Písničky bez muziky

GOSCINNY, René – Malý Mikuláš (série)

GRAHAME, Kenneth – Žabákova dobrodružství

GRIMMOVÉ, Jacob a Wilhelm – Pohádky

HALAS, František – Dětem

HANZLÍK, Josef – Pimpilim pampam

HONS, Josef – Pohádky silnic, mostů a tratí

HRUBÍN, František – Špalíček veršů a pohádek

HUGHES, Ted – Železný muž

CHALOUPEK, Václav – Vydrýsek. O čem zpívá řeka

JANSSONOVÁ, Tove – Mumini (série)

JONSSON, Runer – První kniha Vikinga Vika

KAHOUN, Jiří – O mašinkách

KAINAR, Josef – Nevídáno neslýcháno

KARAFIÁT, Jan – Broučci

KÄSTNER, Erich – Emil a detektivové

KIPLING, Rudyard – Povídky jen tak

KINNEY, J – Deník malého poseroutky (série)

KOLÁŘ, Josef – Z deníku kocoura Modroočka

KRATOCHVÍL, Miloš – Potkal kočkodán kočkonora

KURŠOVÁ, Květa – O klukovi z plakátu

LADA, Josef – Mikeš

LAGERLÖFOVÁ, Selma – Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem

LINDGRENOVÁ, Astrid – Detektiv Kalle má podezření

LINDGRENOVÁ, Astrid – Děti z Bullerbynu

LINDGRENOVÁ, Astrid – Pipi Dlouhá punčocha

LINDGRENOVÁ, Astrid – Ronja, dcera loupežníka

LOBEL, Arnold – Kvak a Žbluňk (série)

LOFTING, Hugh – Příběhy doktora Dolittla (série)

LUKEŠOVÁ, Milena – Jak je bosé noze v rose

MACOUREK, Miloš – Pohádky

MacDONALDOVÁ, Betty – Paní Láryfáry

MENZEL, Josef – Míša Kulička v rodném lese

MIKULKA, Alois – Aby se děti divily

MILNE, A.A. – Medvídek Pú (i „Disney“ verze )

NAUMAN, Pavel – Pohádky o mašinkách

NEZVAL, Vítězslav – Anička skřítek a Slaměný Hubert

NICHOLLS Matthew – Tajemství modrých třešní

NORTONOVÁ, Mary – Pidilidi

NOSOV, Nikolaj – Neználkovy příhody

NÖSTLINGEROVÁ, Christine – Róza, strážné strašidlo

OLBRACHT, Ivan – O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách

PETIŠKA, Eduard – Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek

PILÁTOVÁ, Markéta – Kiko a tajemství papírového motýla

POTTEROVÁ, Beatrix – Dobrodružství králíčka Petra

PREUSSLER, Otfried – Malá čarodějnice

PROCHÁZKOVÁ, Iva – Středa nám chutná

RODARI, Gianni – O statečném Cibulkovi

ROWLINGOVÁ, J.K – Harry Potter (série)

RYSKA, Jan – Dědeček, Kylián a já

ŘÍHA, Bohumil – O letadélku Káněti

SEKORA, Ondřej – Ferda Mravenec

SEKORA, Ondřej – Kronika města Kocourkova

SENDAK, Maurice – Tam kde žijí divočiny

SIROVÁTKA, Oldřich – Brunclík a lev. České pověsti pro malé děti.

SKÁCEL, Jan – Uspávanky

SMITHOVÁ, Dodie – 100 a jeden dalmatin

SPYRIOVÁ, Johanna – Heidi, děvčátko z hor

STARÁ, Ester – A pak se to stalo!

STARÁ, Ester – To je jízda!

STŘEDA, Ludvík – Z holubí pošty

SVĚRÁK, Zdeněk – Tatínku, ta se ti povedla

ŠRUT, Pavel – Lichožrouti

ŠRUT, Pavel – Pavouček Pája

ŠRUT, Pavel – Příšerky a přišeři

ŠTÍPLOVÁ, Ljuba – Povídám, povídám neplechy

TARAGEL, Dušan – Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

THOMASOVÁ, Valerie – Čarodějka Winnie

TOMAN, Josef – Dobrodružství veverky Zrzečky

TRAVERSOVÁ, P.L. – Mary Poppinsová

TRNKA, Jiří – Zahrada

VANČURA, Vladislav – Kubula a Kuba Kubikula

VODŇANSKÝ, Jan – Šlo povidlo na vandr

WERICH, Jan – Fimfárum

WHITE, E.B. – Myšák Stuart Little

WHITE, E.B. – Šarlotina pavučinka

ZINNEROVÁ, Markéta- Tajemství proutěného košíku, Čarovné prstýnky

ŽÁČEK, Jiří – Aprílová škola