základní škola Praha – Kolovraty

Jana Karešová- třídní učitelka

jkaresova@zskolovraty.cz

Mgr. Kamila Rinnová – asistentka pedagoga

krinnova@zskolovraty.cz

Marcela Kratochvílová – asistentka pedagoga

mkratochvilova@zskolovraty.cz

 

1.
8.00 – 8.45
2.
8.55 – 9.40
3.
10.00 – 10.45
4.
10.55 – 11.40
5.
11.50 – 12.35
6.
12.45 – 13.20
Pondělí  Tv  Tv Čj  Aj Aj
Úterý  Aj  M  Čj  Vv  Prv
Středa  Čj  M  Čj  M Hv
Čtvrtek  M  Čj  Pč  Čj Prv
Pátek  Čj  M  Čj  Kd

Organizace školního roku 2018/2019:

Informace k průběhu konce školního roku

14. 6. – zaplacení pracovních sešitů + návratky

18.6. – vybírám ŽK

20.6. – odevzdání učebnic

21.6.DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

25.6. – Vyhodnocení sběrové soutěže a nejlepších čtenářských deníků

26.6. – Den páťáků – sportovní oblečení a obuv, čepici proti sluníčku, baťůžek, pití, svačina

28.6. – jen 1.vyučovací hodina, družina funguje normálně

Poslední týden si budou děti nosit jen baťůžek a penál, sportovní obuv a oblečení.

___________________________________________________________

P O Z V Á N K A 

Vážení a milí rodiče,

srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří.

Kdy a kde : 21.6. 2019 od 8:00 ve 3.C – vila (cca30 minut)

Děti si pro Vás připravily divadelní zpracování básní, se kterými

soutěžily v rámci třídní soutěže, zpěv a samozřejmě prohlídku prací,

kterým jsme se během půl roku věnovaly.

Moc se na Vás těšíme.

————————————————————————————-

ČERVEN

3.6. – 7.6.    Ozdravný pobyt       Sraz:    3.6.       7:30 u Boudů    Odjezd:   v 7:45
                                                     Návrat:    7.6.       cca 16:00 – 17:00  u Boudů

do batůžku :  svačina, pití, sáček nebo igelitka  (Kinedryl!!!)
Adresa: Tři Studně, Tři Studně ev.č. 23, Vysočina, 59204

13.6.  Botanicus   sraz: 7:50 u Boudů

s sebou :  batůžek, svačina, pití, pokrývku hlavy, pláštěnku, vhodné oblečení a obuv, kapesné,

sáček nebo igelitka (Kinedryl!!! – na cestu zpět si vyberu před odjezdem)

Děti, které jsou v ranní družině si vyzvednu ve škole.

Návrat 13:15 – 13:45   Po návratu půjdou děti na oběd a do družiny.

Pokud děti půjdou od autobusu samy, musí mít lísteček.

 

KVĚTEN

2.5.  Výlet – Říp  =  s sebou velkou svačinu (oběd je odhlášený), pití, kapesníky, pláštěnku,

kapesné dle uvážení  (pytlík nebo igelitku do autobusu)

  sraz – 7:50 „UBoudů“ – děti z ranní družiny si vyzvednu ve škole

    návrat – 14:45 – 15:15  „U Boudů“ – družinové děti si vyzvedne paní vychovatelka,

pokud půjdou děti od autobusu samy, musí mít lísteček

     Kinedryl : před odjezdem podají rodiče, na cestu zpět předáte mě u autobusu (jmenovka)

 

6. a 7.5.        Ředitelské volno

8. 5.               Státní svátek

14.5.               FOCENÍ

15.5.               Virtuální svět (pro rodiče) – 17:00 v budově Mírová

do 20.5.  zaplatit 340,- Kč na výlet – Botanicus

 

 

 

DUBEN

1.4.Sklo kolem nás  – sraz před školou v 7:45 (akce 8:00 – 10:00)

– děti ten den nebudou mít tělocvik, po akci probíhá běžná výuka

(50,- Kč uhradím ze zůstatku z plavání)

do 5.4.   zaplatit 330,- Kč na výlet – Říp

BŘEZEN

8. 3.  Školní ples

kontejner na sběr : 18. 3. – 24. 3.

19.3. Třídní schůzky od 17 hodin – v budově K Poště – třída 2.A (přízemí)

20. 3. Den zdraví – do školy jen s batohem : obinadlo, šátek, pití, svačina 

28.3.  Planetárium Praha – Vesmír kolem nás        cena: 75,- Kč

              Sraz u školy v 7:40!!! Návrat přibližně ve 12 hod.

              S sebou :  průkazku nebo 2 jízdenky MHD (16,- Kč/ 1 jízdenka), svačinu, pití (deštník nebo pláštěnku dle počasí)

 

ÚNOR

18 – 22.02. 2019   Jarní prázdniny

1.2. Pololetní prázdniny

LEDEN

PROSINEC

Upekli jsme si perníčky, rozkrojili jablíčko…přejeme voňavé a klidné Vánoce!

 

SEZNAM DOPORUČENÉ LITERATURY

ANDERSEN, Hans Christian – Pohádky

AŠKENAZY, Ludvík – Putování za švestkovou vůní

BARRIE, James Matthew – Petr Pan (může být i „Disney“ verze )

BAUM, Lyman Frank – Čaroděj ze země Oz

BLATNÝ, Ivan – Jedna, dvě, tři, čtyři, pět

BOND, Michael – Medvídek Paddington

BONSELS, Waldemar – Dobrodružství včelky Máji

BRUKNER, Josef – Obrazárna. Všelijaké malování ke čtení a ke koukání

BŘEZINOVÁ, Ivona – Začarovaná třída, Lentilka pro dědu Edu

BULYČOV, Kir – Alenka z planety Země

CARROLL, Lewis – Alenka v kraji divů a za zrcadlem

COLLODI, Carlo – Pinocchiova dobrodružství

ČAPEK, Karel – Devatero pohádek

ČERNÝ J., ZÁTKA P., ADLA Z. – Obrázky z českých dějin a pověstí (komiks)

ČTVRTEK, Václav – Rumcajs

ČUKOVSKIJ, Korněj – Doktor Bolíto

DAHL, Roald – Karlík a továrna na čokoládu

DOSKOČILOVÁ, Hana – Diogenés v sudu

DRDA, Jan – České pohádky

DRIJVEROVÁ, Martina – Pohádky z celého světa

ENDE, Michael – Děvčátko Momo a ukradený čas

FISCHEROVÁ, Daniela – Duhové pohádky

FISCHEROVÁ, Viola – O Dorotce a psovi Ukšukovi

FRYNTA, Emanuel – Písničky bez muziky

GOSCINNY, René – Malý Mikuláš (série)

GRAHAME, Kenneth – Žabákova dobrodružství

GRIMMOVÉ, Jacob a Wilhelm – Pohádky

HALAS, František – Dětem

HANZLÍK, Josef – Pimpilim pampam

HONS, Josef – Pohádky silnic, mostů a tratí

HRUBÍN, František – Špalíček veršů a pohádek

HUGHES, Ted – Železný muž

CHALOUPEK, Václav – Vydrýsek. O čem zpívá řeka

JANSSONOVÁ, Tove – Mumini (série)

JONSSON, Runer – První kniha Vikinga Vika

KAHOUN, Jiří – O mašinkách

KAINAR, Josef – Nevídáno neslýcháno

KARAFIÁT, Jan – Broučci

KÄSTNER, Erich – Emil a detektivové

KIPLING, Rudyard – Povídky jen tak

KINNEY, J – Deník malého poseroutky (série)

KOLÁŘ, Josef – Z deníku kocoura Modroočka

KRATOCHVÍL, Miloš – Potkal kočkodán kočkonora

KURŠOVÁ, Květa – O klukovi z plakátu

LADA, Josef – Mikeš

LAGERLÖFOVÁ, Selma – Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem

LINDGRENOVÁ, Astrid – Detektiv Kalle má podezření

LINDGRENOVÁ, Astrid – Děti z Bullerbynu

LINDGRENOVÁ, Astrid – Pipi Dlouhá punčocha

LINDGRENOVÁ, Astrid – Ronja, dcera loupežníka

LOBEL, Arnold – Kvak a Žbluňk (série)

LOFTING, Hugh – Příběhy doktora Dolittla (série)

LUKEŠOVÁ, Milena – Jak je bosé noze v rose

MACOUREK, Miloš – Pohádky

MacDONALDOVÁ, Betty – Paní Láryfáry

MENZEL, Josef – Míša Kulička v rodném lese

MIKULKA, Alois – Aby se děti divily

MILNE, A.A. – Medvídek Pú (i „Disney“ verze )

NAUMAN, Pavel – Pohádky o mašinkách

NEZVAL, Vítězslav – Anička skřítek a Slaměný Hubert

NICHOLLS Matthew – Tajemství modrých třešní

NORTONOVÁ, Mary – Pidilidi

NOSOV, Nikolaj – Neználkovy příhody

NÖSTLINGEROVÁ, Christine – Róza, strážné strašidlo

OLBRACHT, Ivan – O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách

PETIŠKA, Eduard – Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek

PILÁTOVÁ, Markéta – Kiko a tajemství papírového motýla

POTTEROVÁ, Beatrix – Dobrodružství králíčka Petra

PREUSSLER, Otfried – Malá čarodějnice

PROCHÁZKOVÁ, Iva – Středa nám chutná

RODARI, Gianni – O statečném Cibulkovi

ROWLINGOVÁ, J.K – Harry Potter (série)

RYSKA, Jan – Dědeček, Kylián a já

ŘÍHA, Bohumil – O letadélku Káněti

SEKORA, Ondřej – Ferda Mravenec

SEKORA, Ondřej – Kronika města Kocourkova

SENDAK, Maurice – Tam kde žijí divočiny

SIROVÁTKA, Oldřich – Brunclík a lev. České pověsti pro malé děti.

SKÁCEL, Jan – Uspávanky

SMITHOVÁ, Dodie – 100 a jeden dalmatin

SPYRIOVÁ, Johanna – Heidi, děvčátko z hor

STARÁ, Ester – A pak se to stalo!

STARÁ, Ester – To je jízda!

STŘEDA, Ludvík – Z holubí pošty

SVĚRÁK, Zdeněk – Tatínku, ta se ti povedla

ŠRUT, Pavel – Lichožrouti

ŠRUT, Pavel – Pavouček Pája

ŠRUT, Pavel – Příšerky a přišeři

ŠTÍPLOVÁ, Ljuba – Povídám, povídám neplechy

TARAGEL, Dušan – Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

THOMASOVÁ, Valerie – Čarodějka Winnie

TOMAN, Josef – Dobrodružství veverky Zrzečky

TRAVERSOVÁ, P.L. – Mary Poppinsová

TRNKA, Jiří – Zahrada

VANČURA, Vladislav – Kubula a Kuba Kubikula

VODŇANSKÝ, Jan – Šlo povidlo na vandr

WERICH, Jan – Fimfárum

WHITE, E.B. – Myšák Stuart Little

WHITE, E.B. – Šarlotina pavučinka

ZINNEROVÁ, Markéta- Tajemství proutěného košíku, Čarovné prstýnky

ŽÁČEK, Jiří – Aprílová škola

8.11. od 17:00 třídní schůzky v budově Mírová, třída 5.C. Účast dobrovolná.

ŘÍJEN

25.10. čtvrtek – Červeno-modro-bílý den. (barvy vlajky ČR).

Prosím, aby děti přišly tento den v červené barvě (stačí červené tričko).

 

31.10. Divadlo Minor – představení Toodle Noodle. Cena: 100Kč. Prosím přinést do 26.10.

 

ZÁŘÍ

3.9. Zahájení školního roku 8.00-8.45, poté družina (prosím lístečky o odchodu, případném doprovodu dětí z vyučování nebo z družiny, obědy jsou od 11-12.30) Naše třída 3.C je umístěna ve vile (ZUŠ).

4.9. První 2 hodiny třídnické práce, pak výuka podle rozvrhu.

Společné bubnování 50,- Kč, prosím přinést do 5.9., termín: čtvrtek 6.9. v rámci vyučování

Od 7.9. jezdíme  každý pátek (místo TV) plavat Na Fialku! Prosím do středy 5.9. 200Kč na vlak do Říčan a zpět.

11.9. od 17 hod. třídní schůzka v Albíně, v 1.C -naše bývalá třída. Ve vile probíhá výuka.

10.-17.9. bude na dvoře staré budovy školy přistaven kontejner na sběr papíru.

Seznam pomůcek do 3. třídy

Přezůvky, látkový sáček na přezůvky, trojúhelník s ryskou, pořadač (užší) s košilkami.

V penálu: 2 x pero, 2 x tužka č. 2, 2 x tužka č. 3, pastelky, guma, ořezávátko, krátké pravítko, nůžky, lepidlo v tyčince.

V kufříku na Vv, Pč: vodovky, tempery sada 10 kusů, plochý štětec č. 12, sada plochých a kulatých štětců, paleta, kelímek na vodu, igelit na lavici, fixy, permanentní fix černý (M), suchý pastel – sada, voskovky, modelína, nůžky, tuhé lepidlo v tyčince, zástěra nebo stará košile.

V sáčku na Tv: sálová obuv, tepláky/kraťasy, tričko, švihadlo. (Věci na tělocvik až od února 2019. Místo TV je v prvním pololetí plavání.)

Vše podepsané.