základní škola Praha – Kolovraty

Mgr.Dagmar Andrlová – třídní učitelka

Ing.Petra Voborská – asistentka pedagoga, učitelka M a IKT

1.
8.00 – 8.45
2.
8.55 – 9.40
3.
10.00 – 10.45
4.
10.55 – 11.40
5.
11.50 – 12.35
6.
12.40 – 13.25
Pondělí Aj Tv KD M Čj
Úterý ČJ M Vla Vv Vv
Středa Aj Čj Pří Pří Pc
Čtvrtek M Čj Aj Hv Čj Tv
Pátek Čj Čj Vla M Ikt

V pondělí 21.1. jdeme na dopravní hřiště. Sejdeme se před školou a pojedeme autobusem v 7:54. S sebou lítačku nebo 2 jízdenky MHD, svačinu. Vrátíme se na 4. a 5. hodinu.

Ve čtvrtek 17. 1. odpadá poslední, 6. hodina – TV. Prosím o potvrzení přečtení podpisem v ŽK.

DÚ 7. 1. – 15. 1. 2019

ČJ  U 56/15  a) b)

PS stránky 46 a)  46 b)     39/8 Napiš si doma sám jako běhací diktát do diktátového sešitu. Pak si sám podle PS oprav.

M U 66/ 42, 46

VL  PS 24/1,2   25/4

Leden

31. 1.  1. hodinu hodnocení 1. pololetí, rozdání vysvědčení za 1. pololetí

Poté odjezd do Muzea v Říčanech na výstavu. http://www.ricany.cz/org/muzeum/aktuality/pripravujeme-vystava-uv-instalace

Prosinec

4. 12. konzultace pro zájemce po domluvě

5. 12. organizujeme Mikuláše pro mladší třídy

13.12. – divadlo Karavana – 100 let republiky, vstupné 50,-Kč z třídního fondu, koná se ve škole

13.12. – školní vánoční jarmark – 16:00  – 18:00 ve všech budovách školy

20.12. třídní vánoční besídka s dárky pro kamarády (s sebou AJ, M, TV)

21.12. výlet do Prahy na Staroměstskou radnici (věž, historické sály, podzemí)

          s sebou teplé oblečení, svačinu, malé kapesné, vstup bude hrazen z třídního fondu)

          sraz v 8:00 ve škole

 

 

 

 

 

 

Milé děti,

z nabízených autorů si vyberte čtyři knihy (kromě Letopisů Narnie – budeme číst ve škole), tyto čtyři knihy (a všechny ostatní, které si vyberete samy) zapište do čtenářského deníku do konce května.

  1. Astrid Lindgrenová – Bratři Lví srdce, Mio, můj Mio, Ronja, dcera loupežníka
  2. Jack London: Bílý tesák
  3. Karel May: Vinnetou
  4. Deník Anne Frankové
  5. Martina Drijverová: Táta k příštím Vánocům, Táta pro radost i pro zlost, Táta nemá smutky rád
  6. Jaroslav Foglar: Záhada hlavolamu
  7. Eduard Štorch: Lovci mamutů
  8. Anna Hostomská: Příběhy, pověsti a pohádky paní Hudby
  9. Vladimír Hulpach: Příběhy ze Shakespeara, Návrat opeřeného hada
  10. Michael Ende: Nekonečný příběh, Děvčátko Momo a ukradený čas
  11. John Ronald Reuel Tolkien: Hobit
  12. Clive Staples Lewis: Letopisy Narnie
  13. Ivona Březinová: Začarovaná třída
  14. Iva Procházková: Středa nám chutná
  15. Rudyard Kipling: Kniha džunglí
  16. Philip Pullman: Dokonalý nůž (Jedinečný nůž), Jantarový dalekohled (Jantarové kukátko)

Říjen

středa 3. 10. –  program ke 100. výročí republiky Staleté kořeny

středa 17.10. –  beseda – Policie ČR

pátek 19. 10. – sázení lipové aleje

úterý 23. 10. – beseda k 100. výročí republiky (téma legionáři)

čtvrtek 25. 10. červenomodrobílý den – vytváříme vlajku ČR      5.A přijde v ČERVENÝCH tričkách

6. hodinu půjdeme k Albíně vykopat jámu pro naši lípu

pátek 26. 10. předvedeme druháčkům, jak se sází lípa

 

 

Výlet do ZOO se nám vydařil, užili jsme si to se vším všudy 🙂

 

Výsledek obrázku pro outloň váhavý

Sešity a pomůcky pro 5. třídu

Sešity:   č. 520  –  3 ks    +   linkované podložky A5  –  3x

č. 524  –  6 ks

č. 544  – 1 ks

č. 440  –  1 ks    +  linkovaná podložka A4  –  1x

 

 Vv  a  – pracovní oděv (např. staré tričko, košile, zástěra …), v  kufříku: tempery, vodové barvy, voskovky, modelína, černá tuš, paleta, kelímek na vodu, igelitová podložka, hadřík, štětce 5x – kulaté i ploché (různé velikosti)

Tv – v látkovém sáčku / tašce  –  tepláky, kraťasy, triko, mikina, sportovní obuv se světlou podrážkou

M  –  kružítko, 2 trojúhelníky s ryskou, pravítko dlouhé 30 cm

Vybavení penálu  –  2 ořezané tužky č.2, 1 tužka č.3, 2 měkké tužky na kreslení, základní pastelky, fixy, ořezávátko,  guma, malé pravítko na podtrhávání, nůžky, pero + náhradní náplň,

tuhé lepidlo (např. Kores)

Papírové kapesníčky – 2 krabice

Na žákovskou knížku  –  průsvitný obal bez potisku