Mgr. Simona Beránková

email: sberankova@zskolovraty.cz

konzultace dle osobní domluvy

__________________________________________________________________________________

Vážení rodiče,

čekají nás pololetní testy. Vše s dětmi zopakuji ve škole. Pokud budete chtít procvičovat i doma, je to samozřejmě dobré. Děti mají na vypracování neomezený čas.

ČJ

Diktát 15.1.

Test 16.1.

– řazení slov podle abecedy, druhy vět, pořádek slov ve větě, slova protikladná, souznačná, mnohoznačná, nadřazená, podřazená, dělení slov na slabiky, psaní ú/ů

PRV  pátek 18.1.

– adresa (obec,ulice,č.domu), důležitá telefoní čísla, měsíce zimní,jarní …, rodinné vztahy, stromy jehličnaté a listnaté, živočichové, rostliny a jejich plody pole.les, zahrada, značky,vlast ( základy z celého pololetí)

M  úterý 22.1.

– sčítání a odčítání do 100, slovní úlohy, porovnávání čísel ,desítky, jednotky

GEOMETRIE  čtvrtek 24.1.

– geom.útvary, tělesa,křivá a lomená čára, tovná čára, body, úsečka

S pozdravem SB

________________________________________________________________

Dobrý den,milí rodiče,

zdravím Vás poprvé v novém roce a zasílám některé aktuální informace

1) Výlet do Planetaria Praha 17.1.2019

Vstupné 75 Kč do 16.1. 2019

Sraz v 7, 30 u školy , odjezd vlakem na Prahu 7,48

Návrat v 12,35 ke školní jídelně

S sebou: Teplé oblečení, podle počasí deštník nebo pláštěnku, svačinu, pití v baťůžku, 2 přestupní jízdenky nebo platný jízdní doklad. Tentoktát se přimlouvám za drobné kapesné cca 50 Kč, dají se tam koupit opravdu hezké věci.

Kdo přijde pozdě, učí se ve 2.A p. uč. Pasková.

2) Předávání vysvědčení v Galerii Kooperativy 31.1.2019

– návštěva výstavy, slavnostní předání vysvědčení v prostorách galerie, koupíme čaj z tř.fondu a společně posvačíme v místní kavárně. To bude událost! 🙂

Tímto děkuji panu Šubrtovi, který nám to v galerii domluvil. Podrobnosti upřesním.

3) Blíží se vysvědčení, zapíšu do ŽK str. (20,22) do pondělí 14.1. aktuální návrh známek. Budeme psát ještě velké písemky z ČJ, M, a asi i PRV, na všechny se budeme připravovat ve škole.Pokud vidíte u dětí nedostatky, zkuste na nich ještě zapracovat.

4) AJ – děti si budou nosit učebnice  i PS sešity domů, poněvadž je nutné se průběžně připravovat a učit slovíčka. Prosím, dohlédněte, aby si je každé úterý přinesly. Tento týden nemělo pomůcky na výuku 6 dětí.

Hezké dny SB

Hodnocení za 1. pololetí v ŽK

Klíč ke škále:
1…..v pořádku, jen tak dále
1-….drobné nedostatky, je třeba ohlídat to, co jsem napsala
1-2…větší nedostatky, je třeba systematicky pracovat na popsaném nedostatku, může se překlopit do 2 na   vysvědčení.

Akce třídy (budou postupně doplňovány)

ŘÍJEN
25.10. červeno – modro – bílý den ,ve škole. Naše barva je BÍLÁ.
8.11. České muzeum hudby „Šaman“ – hudebně – pohybová prožitková dílna  80 Kč
PROSINEC
4.12. Konzultace s rodiči ( dle potřeby)
7.12. Skanzen Přerov nad Labem – vánoční tradice,prohlídka 50 Kč, dílna 60 Kč + doprava(bude upřesněna)
12. nebo 13.12.Divadlo Karavana – pořad ke 100.výročí založení republiky, ve škole
13.12. Vánoční jarmark – odpoledne ve škole
LEDEN
17.1  Planetarium „O Sluníčku, Měsíčku…“ 75 Kč                                                                                                                                                                                           31.1. Galerie Kooperativy    zdarma

ÚNOR

Seznam pomůcek do 2. třídy

V penálu:

2x pero, 2x tužka č.2 + 1x tužka č.3, pastelky, guma, ořezávátko, nůžky

Na geometrii pravoúhlý trojúhelník.

V kufříku na VV a PČ:

vodovky, tempery sada 10 ks, plochý štětec č.12, kulatý štětec č.8 a č.5, paleta, kelímek na vodu, igelit na lavici, permanentní fix černý, zástěra nebo stará košile/ tričko, voskovky, modelína, tuhé lepidlo, fixy, černá tuš. Lze použít i zachovalé pomůcky z 1. třídy.

Dále: 10 velkých čtvrtek A 3, 20 malých A 4, barevné papíry sada. Krabička papírových kapesníků.

V ( látkovém) pytlíku na TV: sálová obuv, tepláky/ kraťasy, malý míček,švihadlo

Šatna: Bačkory a sáček na bačkory ( zůstává v šatně).

Všechny pomůcky prosím podepsané.

Sešity koupím společně z třídního fondu v září 2018.