Použití webové aplikace Bakaláři – návod pro rodiče/žáky

Naše adresa systému bakalář: https://bakalari.zskolovraty.cz/

První přihlášení

Při prvním přihlášení postupujte přes zapomenuté heslo.
Do zapomenutého hesla zadejte Váš email (rodič: e-mail, který předal škole pro komunikaci, žák: e-mail přidělený školou).

Obratem Vám dorazí do e-mailové schránky zpráva s předmětem „BAKALÁŘI – změna hesla“ z adresy bakalari@zskolovraty.cz.

Ve zprávě naleznete odkaz pro vytvoření nového hesla.

V horní části formuláře máte přihlašovací jméno, to si poznamenejte.
Do formuláře zadejte 2x heslo, které budete používat pro přístup do systému bakaláři.

Přihlášení do systému

Pro přihlášení zadejte přihlašovací jméno, které jste si poznamenali při vytváření hesla.

Přihlašovací jméno ve tvaru Xxxxxyyyyy je vygenerováno systémem, např.: Hlava35286 (jméno nelze měnit!)

Zadejte heslo, které jste si zvolili pro přihlašování do systému bakaláři.

Po přihlášení

Nástroje

Přehled přihlášení

Zde si můžete prohlédnout přehled svých prohlášení a filtrovat si je dle zadaného časového

období. Pokud objevíte nějakou podezřelou aktivitu (např. přihlášení z IP adresy, o které nic nevíte),

doporučujeme změnit své heslo v sekci Nástroje -> Změna hesla

Propojení účtů

Pokud máte více dětí na škole, je možné jejich účty spojit do jednoho a využít jednoho

přihlášení do systému pro zobrazení informací o všech dětech. Podrobný postup, jak toto provést,

naleznete v sekci 2.2 nahoře v tomto návodu.

Nastavení

V nastavení si můžete změnit jazyk Bakalářů na angličtinu, řazení domácích úkolů, zobrazení

aktuálního rozvrhu, případně si obnovit nastavení panelů na hlavní stránce

Mobilní aplikaci si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu nebo tabletu.

z příslušného obchodu, odkazy na aplikace najdete na přihlašovací stránce.

Po její instalaci zapište adresu https://bakalari.zskolovraty.cz/,

zadejte vaše uživatelské jméno a heslo, které jste si vytvořili.

Mobilní aplikace je vhodná pro rychlý přístup a přehled. Neobsahuje všechny funkcionality.

Třídní učitelka: Mgr. Daniela Mašková, mail: dmaskova@zskolovraty.cz

20.10.2021 od 17:00: Webinář: Neznámá zákoutí virtuálního světa

Na základě pozitivních zkušeností z minulého školního roku jsme pro vás opět připravili webinář k problematice současných hrozeb v souvislosti s využíváním kyberprostoru. Webinář je určen pro rodiče. Více informací na hlavní stránce webu školy.

Webinář proběhne online na Youtube, registrační údaje budou k dispozici v den konání.

Milí žáci, těším se na vás ve středu 1. 9. 2021 v dřevostavbě v ulici Do Hlinek. Vaše třídní učitelka Daniela Mašková

Vážení rodiče a žáci,

zde naleznete informace o průběhu zahájení školního roku 2021/2022:

Středa 1. 9.

• první školní testování na covid-19
  • zahájení ŠR 2021/2022 ve třídě: 8:00 – 8:45, konec vyučování 8:45
  • oběd ve školní jídelně se vydává od 11:00 do 12:30

Čtvrtek 2. 9.

nutné již přezůvky

• první 2 vyučovací hodiny třídnické práce (rozdávání učebnic a PS  + klíčů od šatních skříněk)
  • poté výuka dle rozvrhu platného na ŠR 2021/2022, rozvrh naleznete ZDE
  • vyučování končí ve 12:35

Pátek 3. 9.

• výuka dle rozvrhu
  • vyučování končí ve 12:35

V dalších dnech již výuka dle rozvrhu platného na ŠR 2021/2022.

Pondělí 6. 9.

• druhé školní testování na covid-19 ve třídě – po příchodu do školy, poté výuka a konec vyučování dle rozvrhu

Úterý 7. 9.

• od 17:00 první třídní schůzky 6. a 7. tříd, proběhnou na dřevostavbě v příslušné kmenové třídě

Nutná rouška nebo respirátor.

Čtvrtek 9. 9.

• třetí školní testování na covid-19 ve třídě – po příchodu do školy.

Prosím, pokud došlo u žáka k jakékoliv změně týkající se kontaktních údajů (adresa trvalého bydliště žáka nebo jeho zákonného zástupce, změna mailové adresy, telefonního kontaktu na zákonného zástupce, změna zdravotní pojišťovny žáka) nebo k jiné změně důležité pro školní evidenci žáka, je třeba ji neprodleně písemně (mailem) zaslat třídní učitelce. Případné změny je třeba třídním učitelem zadat do školního evidenčního systému Bakalář v prvním vyučovacím týdnu.