Třídní učitel: Mgr. Vojtěch Zadražil

lmerhulikova@zskolovraty.cz

Školní rok 2023/2024

Rozvrh hodin na školní rok 2023 -2024 – druhé pololetí

8.00 – 8.45  8.55 – 9.40 10.00 – 10.45 10.55 – 11.40 11.50 – 12.35 12.40 – 13.25
Pondělí Aj M Čj Vv          Vv
Úterý Čj M VL – Z Čj Aj
Středa Čj M Čj IKT          Hv
Čtvrtek Čj VL – D Aj KD
Pátek Tv Tv Čj M

Akce školy / třídy –  červen  2024

28.6. – vysvědčení.

Nabídky kroužků na školní rok 2024/2025

Kroužek rodinné historie JAK POZNAT ŽIVOT PŘEDKŮ? – 2024/25

Během kurzu děti se ponoří do genealogie, vědy o rodových vztazích, dozví, co je to matrika, jaké matriky jsou k dispozici a jak informace z nich získat. Seznámí se i s dalšími genealogickými prameny, jak například sčítací operáty nebo gruntovní (pozemkové) knihy, kam se v minulosti podrobně zapisovalo, jaký majetek rodiny vlastnili.

Účastníci kurzu budou pronikat do odborných databází. Jelikož je řada historických informací psána kurentem, novogotickým kurzivním písmem, naučí se ho děti také číst.

Výsledkem kurzu by měl stát více či méně rozsáhlý rodokmen.

Kroužek, kam se mohou hlásit děti od 12 let, bude probíhat jednou za 2 týdny.

Těšíme se na viděnou.

Turistický kroužek – 2024/25

Kroužek bude zaměřen na základní turistické znalosti a dovednosti, chování v přírodě, poznávání okolní přírody i kulturních památek. Formou her se žáci naučí orientovat v terénu, v mapě, pracovat s kompasem ale i s digitálními mapami.

Děti se budou scházet jednou týdně, schůzka bude trvat 75 minut. Jednou měsíčně, vždy v sobotu, vyrazíme společně na turistický pochodový výlet. Většinou se z Kolovrat přesuneme vlakem či autobusem. Výlety budou v čase cca 8–15 hod., ujdeme společně cca 4–10 km.

Součástí pravidelných setkání bude také společné plánování víkendového turistického výletu, vyhledávání informací, dopravních spojů a tvorba itineráře celého výletu, aby měly děti možnost podílet se na programu výletu.

Kroužek bude realizován venku, nebo za špatného počasí v prostorách školního klubu.

Den a čas kroužku bude upřesněn v září.

SEZNAM POMŮCEK:

Sešity na  Čj, M, VL do páté třídy koupím z třídního fondu.

Potřeby na AJ  :  sešit č 444, sešit na slovíčka, pevné platové desky.

Penál:  tužka č. 2,  tužka č. 3, 2 měkké tužky na kreslení, základní pastelky, fixy, ořezávátko,  guma, malé pravítko na podtrhávání, nůžky, pero , tuhé lepidlo (např. Kores)

M: kružítko, trojúhelník s ryskou, dlouhé pravítko 30 cm

Kufřík na Vv:  vodovky, tempery, několik menších a větších štětců, paleta na míchání barev, černý permanentní fix, igelitová podložka na lavici (např. kus igelitového ubrusu), kelímek, modelína, voskovky, sada suchých pastelů, černá tuš, tekuté lepidlo (např. Herkules),  pracovní triko nebo zástěra

Plátěný sáček na Tv: tričko, tepláky, tenisky se světlou podrážkou – ve druhém pololetí školního roku.

Šatna/skříňka:  přezůvky.

Balení papírových kapesníků.