15 Březen

Výzva pro všechny šikovné a nápadité děti z Kolovrat

Velikonoce jsou za dveřmi a s nimi i prastarý zvyk zdobení velikonočních vaček. Kraslice je vyfouknutá skořápka z vejce a je mnoho způsobů, jak ji ozdobit. Je jen na vás, který si vyberete.

Protože vloni jsme Velikonoce strávili doma a ani letos se nám nepodaří kraslice ve škole barvit společně, pojďme si udělat alespoň výstavu těch, které vyzdobíte doma.

Výstava se uskuteční v horní jídelně, v prosklené vstupní části, aby všichni kolemjdoucí mohli vaše výrobky, které budou bezpečně pověšené za sklem, zvenku obdivovat.

Kraslice, pověšené na pentli anebo navlečené na špejli a zapíchnuté do květináčku, můžete přinášet na místo v době vydávání obědů. Nezapomeňte ke svému dílu přidat cedulku se jménem autora. Výstavy se mohou samozřejmě zúčastnit i dospěláci.