základní škola Praha – Kolovraty

V pátek 15.5.2015  naše škola pořádala již 3. ročník soutěže Škola má talent. Akce se uskutečnila v kulturním sále U Boudů, a to se vší parádou. Žáci 3. až  5. tříd prezentovali své dovednosti a schopnosti v podobě aktivit, které si sami zvolili – zpěv, hru na hudební nástroj, sport, tanec, přednes básně, vyprávění vtipů. Skvělou náladu podpořila svým koncertem také naše školní rocková skupina Rockovraty. Celý dopolední program výborně moderovali Anežka Doubravová a Matěj Vymětal z V.A. Také všichni jejich spolužáci se výrazně zasloužili o přípravu a  zdárný průběh tohoto projektu. Nelehký úkol měla odborná komise s vyhodnocením celé soutěže, protože „talentů“ má naše škola hodně, a vybrat ty nejlepší dalo zabrat.

Projekt Škola má talent vznikl z nápadu samotných žáků. Již třetím rokem se přípravy a organizace ujímají žáci 5. ročníků. Žáci sami vytvoří kritéria, propagaci, pravidla soutěže, systém hodnocení, sami si finále moderují. Soutěž probíhá ve dvou kolech – 1. kolo v jednotlivých třídách a 2. kolo, slavnostní finále, do kterého vybere každá třída své 3 zástupce (jednotlive, dvojice či trojice).

Realizací projektu naplňujeme některá témata přemětu komunikační dovednosti.

Fotografie ZDE.